Twilight FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ TwiLighTuRK ~

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Stephanie'nin Blog'undan Yeni Kitabı Hakkında Açıklama !

YazarMesaj
Admin
єηdLєSS Lσωє
єηdLєSS Lσωє

Stephanie'nin Blog'undan Yeni Kitabı Hakkında Açıklama ! Empty
MesajKonu: Stephanie'nin Blog'undan Yeni Kitabı Hakkında Açıklama !   Stephanie'nin Blog'undan Yeni Kitabı Hakkında Açıklama ! EmptyC.tesi Mayıs 01, 2010 12:59 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Süpriz!

Yeni çıkacak bir kitabım var. İsmi The Short Second Life Of Bree Tanner. Aslında kitaptan çok, kısa bir hikaye de diyebiliriz.

Aslında bu banada süpriz oldu. Süpriz olmasının sebebi ise bu hikayeyi tek başına yayınlamaya hiç niyetim yoktu. Bu hikayeyi yazmaya çok uzun zaman önce başladım - Twilight bile yayınlanmadan önce. O günlerde , kalın vampir dünyamda Eclipse'in düzenlemeleriyle uğraşıyordum. Yenidoğanlar hakkında çok düşünüyor hikayeyi onların gözünden hayal ediyordum ve sonra bunlar birbirini tetikledi. Bree'nin bakış açısından o son günleri ve yenidoğan bir vampir olmanın nasıl olduğunu yazmaya başladım.

Bu hikaye Twilight romanlarının düzenlemeleriyle uğraştığım zamanlarda, üzerinde bir çalışıp bir çalışmayı bıraktığım eğlencesine yaptığım birşeydi. Daha sonra The Twilight Saga: The Official Guide 'ın (Alacaranlık Destanı: Resmi Rehber) yapımı gündeme geldiğinde, onun Bree'nin hikayesi için iyi bir yer olduğunu düşündüm. Hikayesi Eclipse'i iyi bir şekilde tamamlıyordu ; Bella'nın bilemeyeceği şeyleri açıklıyordu. Ondan sonra başladım ve Rehber'e koyulması için bitirdim.

Aynı zamanda, Eclipse filmi için de yararlı oldu. Melissa'nın (Rosenberg,senarist) Seattle'da ne olup ne bittiği hakkında, Victoria'nın işleri nasıl hallettiği, Riley'in nasıl olduğu gibi konular hakkında tonlarca sorusu vardı. O zaman elimde olan şeyi okumasına izin verdim ve sonra hepsini yönetmen David Slade'e verdim. David, Xavier, Bryce ve Jodelle'in de (Riley, Victoria, Bree) okuyup okuyamayacağını sordu, böylece kameralar çekime başlamadan her taraf kendi karakteriyle ilgili çok güçlü bir bağ buldu. Hikayenin bu kısmının filme girmesinden dolayı mutluydum ve hikayeyi Rehber'de yayınlamayı dört gözle bekliyordum.

Sonradan haberleri aldım : benim "kısa hikayem" dizgisi yapıldıktan sonra yaklaşık 200 sayfayı buluyormuş. Rehber'e sığmayacak kadar uzundu - yoksa Oxford İngilizce Sözlüğü kadar büyük ciltli bir kitap olacaktı. Editörüm Bree'nin hikayesini tek başına yayınlama fikriyle bana geldi. Bu planın en iyi taraflarından biriyse kitabın filmden önce yayınlanmasıydı böylelikle insanlar Bree'yi filmde görmeden önce tanıma fırsatı elde edeceklerdi. Bana anlamlı geldi ve sonra yola koyulmaya karar verdik.

İstediğim bir şey vardı : Bu hikaye bana her zaman ekstra göründüğünden ve zaten Rehber'le beraber yayınlanması planlandığından, bunu hayranlarıma bedavaya verebilmek istiyordum. Zaten tonlarca kitabımı aldınız ve bı hikayeyi size hediye olarak vermek istiyordum. Editörüm mükemmeldi ve fikri hemen kaptı. Ama aynı zamanda fiziksel olarak ortada olacak havalı bir kapağa sahip (yukarıda resim) , isterseniz setinize ekleyebileceğiniz bir kitap yaratmak istiyorduk. 7 Haziran'dan 5 Temmuz'a kadar Coming June 5, 2010! sitesindede online olarak satışa sunulacak.

Bu yayının diğer bir amacı ise gerçekten ihtiyacı olan insanlara önemli bir hediye verebilmek. Amerika'dan alınan her kitabın bir doları 'American Red Cross' derneğinin düzenlemiş olduğu Haiti , Şili ve dünyanın herhangi bir yerindeki ihtiyacı olan insanlara yardım etmede kullanılacak . Ayrıca online seçeneğimizde olacak yani böylelikle hikayeyi internetten okumak istediğinizde de bağış yapıp yapmamayı seçebilirsiniz. Umarım yaparsınız. Bence bunun sayesiyle birsürü insana yardım edebiliriz.

Umarım bu hikayeyi beğenirsiniz. Yazarken çok keyif aldım. Bunca zamandır dosyamda sabreden Bree artık kendini gösterebileceği için mutluyum.

Tüm desteğiniz için teşekkürler,

Steph
https://twilighturk.yetkin-forum.com

Stephanie'nin Blog'undan Yeni Kitabı Hakkında Açıklama !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TayLor'dan Breaking Dawn İle iLgiLi AcıkLama
» Jackson Hakkında Bir Kaç Şey
» YENİAY hakkında bilinmeyenler TAZEEEEE CIKTIII
» taylor hakkında bilinmedik 10 şey
» Robert Hakkında Bilmedikleriniz