Twilight FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ TwiLighTuRK ~

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rob'un Parade.com Röportajı

YazarMesaj
izeL.
Prenses
Prenses
izeL.

Rob'un Parade.com Röportajı Empty
MesajKonu: Rob'un Parade.com Röportajı   Rob'un Parade.com Röportajı EmptySalı Mart 23, 2010 8:29 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Robert Pattinson: ‘Eleştirmenlerin “Yeni Ay”a Yaklaşımını Beğenmedim”

Robert Pattinson Beni Hatırla’da asi bir New York Üniversitesi öğrencisini canlandırmak için Alacakaranlık çılgınlığına ara veriyor. Bağımsız filmde, 23 yaşındaki oyuncu öfke ile patlayacak, (Lost dizisinden Emilie de Ravin tarafından canlandırılan) bir kıza aşık olacak ve (Pierce Brosnan tarafından canlandırılan) otoriter babasına kafa tutacak.

Parade.com’dan Jeanne Wolf Pattinson’ın bu karakteri ile kişilik açısından ortak yönlerini ortaya çıkardı.

Bir Terapi Aracı Olarak Oyunculuk

“Ben bir insan olarak gelişmeme yardımcı olacak rolleri denemeye ve seçmeye çalışıyorum ve sizin asi olarak adlandıracağınızı tahmin ettiğim karakterim Tyler’ınkine benzer deneyimler yaşadığımı düşünüyorum. Sadece filmi yapmanın bile gerçekte bana hayatımda yardımcı olacak şeyleri düşünmeme ve keşfetmeme yardımcı olacağını düşündüm. Onu bir terapi uygulaması olarak kullanıyor gibiydim.”

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Robert Pattinson: ‘En Son Ne Zaman Birine Çıkma Teklif Ettiğimi Hatırlamıyorum.”

Korkmayın Alacakaranlık hayranları. Robert Pattinson bu Haziran’da Hoolywood’un en seksi vampiri Edward Cullen olarak Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma filminde sinemalarda olacak.

Bu arada, sizler onu bağımsız bir drama olan Beni Hatırla’da problemli üniversite öğrencisi Tyler rolünde aşk yaşarken ve kavga ederken izleyebilirsiniz. Parade.com’dan Jeanne Wolf Pattinson’ın duygularına tutunmayan karakterine neden daha çok benzemeye çalıştığını anlamaya çalışıyor.

Çıkma oyunu

“Konu karşı cinse geldiğinde, canlandırdığım karakter kadar kendime güvenmiyorum. En son birine çıkma teklif ettiğim zamanı bile hatırlamıyorum, sanki, onların yanına gittim ve bu yaptığım ilk şeydi. Çok daha fazla içime kapanığım ve reddedilmek istemiyorum. Bu yüzden kendimi geri çekerim.”

Maço Tarafını Ortaya Çıkarması

“Bu konuda Tyler’a benziyorum, fırsatım olduğunda yaptığım şeyleri onun yaptığı gibi yapabilmiş olmayı isterdim. Biraz daha umursamaz ve hatta kavgacı olmakla ilgili memnun edici bir taraf da var. Birine rastgele vurmaya başlamak insanı hasta eden birşey. Tüm öfkeni settte boşaltmak bir nevi eğlenceli. Birkaç adama yumruk attığım büyük sahneyi çekiyorduk. Herşey yolunda gitti ve hiç kimse gerçekten zarar görmedi. Ama sahnenin en sonunda, sanki kendime gaz veriyormuşum gibi kendi koluma vurduğum bir hareket yapıyordum. O sahneyi filmden çıkarmışlar, ama kendimi o kadar kuvvetli yumruklamışım ki, çekimlerin sonuna kadar kolum çok ağrıdı. Bu şimdiye kadar yaptığım en aptalca şeydi.”

Acıyı daha önce hissetmiş

“Daha gençken pek çok insan tarafından dövüldüm. Biraz saftım, ama her zaman bu saldırıların sebepsiz olduğunu düşündüm. Oyunculuğa ilk başladığım zamanlardı ve bir oyuncu gibi davranmayı sevdim, veya bir oyuncunun bu şekilde olması gerektiğini düşündüm, ve görünüşe bakılırsa bu pek çok insanı bana vurmaları için kışkırttı.”

Pierce Brosnan’dan neler öğrendi

“Bankacı veya borsacı gibi görünen adamlarla dolu bir restoranta akşam yemeğine gittik. Beni tanımadılar, ama Pierce’i tanıdılar. Ve bana, “Şuradaki adamların bize baktığını farkettin mi?” dedi. Orada oturuyordum ve beni tanımamış olmalarına rağmen daha da içime kapanıyordum. Aniden Pierce ayağa kalktı ve kendini restorandaki herkese tanıttı. İlk başta, “Ne yapıyorsun? Tamamen çılgınca davranıyorsun.” Dedim. Ama işe yaradı. Herkes rahatladı ve bize bakmayı bıraktılar. Ve evlerine gidip, “Pierce çok kibar bir adam” diye anlatacakları anlıyorsun.”

James Dean ile karşılaştırılmaktan rahatsız olmuyor

“Bence o son 50 yıl içinde genç erkekler, özellikle oyuncular arasında en etkileyici kişi. Bu yüzden evet, demek istediğim, ondan çok etkilendiğimi söylemekten utanmıyorum.”

Gişe hasılatlarının baskısı ile karşı karşıya

“Bu sanki bir canavar gibi. İnsanlar seni daha fazla tanıdıklarını düşündükçe, senin için o kadar belirli türde bir rol tanımlıyorlar. İnsanlar bana hep aynı rollere çıkmak hakkında sorular soruyorlar ve ben şimdiye kadar bununla ilgili gerçekten endişelenmedim. İnsanların sizi yaptığınız iş ile değerlendireceğini düşünüyorsunuz. Ama gerçek şu ki, değerlendirme içinde yer aldığın filmin para kazandırıp, kazandırmaması ile yapılıyor. Ve eğer filminiz para kazandırmıyor ise, şöyle diyorlar, “Oh, işte sona geldi.””

En büyük amacı

“İsminizin sadece anlamsız bir ünlüden daha başka bir şey anlamına gelmesi için çalışmaya devam ediyorsunuz. Bu zor bir savaş, ama ben Johnny Depp gibi kişiler bunu başardığını düşünüyorum. O toplumdaki imajı ile yargılanmıyor, insanların ilgilendikleri sadece onun oyunculuğu. Bu yere varabilmek çok disiplin ve gözlerden uzak olmak gerekiyor.”

Bir Gecede Ünlü Olma Gerçeği

“Buna karşı savaşmaya başlarsanız gerçekten kendinize pek çok problem yaratacağınızı düşünüyorum. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Demek istediğimi bu gizemli birşey değil. İnsanlar seni farkediyorlar ve seninle konuşmak istiyorlar, veya seni görmek istiyorlar. Bu durumlar karşısında benim yaptığım hile onları bir kalabalık olarak görmemek. Eğer her bir kalabalığı bireylere bölebiliyorsanız, onları daha kolay idare edebiliyorsunuz. Sizin için çığlıklar atan bu büyük insan topluluklarını oldukları gibi görmeye başladığınız zaman delirmeye başlıyorsunuz. Bu yüzden tüm kalabalığa değil, sadece bir kaç yüze odaklanmaya çalışıyorum.”

Ama New York’ta açık mekanlarda film çekerken…

“Çekimler benim olacağını düşündüğümden daha çok bir sirk havasına döndü. Başlangıçta korkunçtu. Sonra, çekimlerin yarısına gelmişken, birden bununla ilgili bir görüşe sahip oldum. Ne olduğunu bilmiyorum, ama sadece iyi olduğunu biliyorum. Sanırım bu sadece bazı şeyleri nasıl görmezden geleceğini öğrenmek. Sanki bunun hakkında daha fazla disiplinli olman gerekmesi gibi.”
Sevdiğin Birini Kaybetmek ile İlişkilendirdiği Olay

“Her zaman köpeğim hakkında konuşmaya devam ediyorum. O inanılmaz bir köpekti, ve geçenlerde yaptığım bir röportajda onun hayatımdaki en önemli kişi olduğunu söylemiştim. Bunu söylediğim için ailem bana çok kızdı. Ama, bu bazı insanlara saçma gelse de, köpeğimle olan ilişkim bir dönüm noktasıydı. Köpeğin ölmesi, abartısız hayatımın en kötü günüydü. Bir aile ferdini kaybetmek gibiydi.”

Kişisel Mücadelesi

“Tamamen bir birey olmaya ve kimliğinizi birşeylerin üzerine yapıştırmaya odaklanırsınız. Sadece dünyanın bir parçası olmayı kabul etmezsiniz. Ben bir nevi bu duyguya kapıldım. Daha gençken herşeyin sahte olduğuna dair bu takıntıyı yaşadım. Sonunda, birden etrafındaki herşeye sövmeyi bırakıyorsun, çünkü insanların çoğu yalnız kendisine problem yaratıyor. Onlar sadece olayların gerçek yanını görmüyorlar.”

Öfke Kontrolü ile İlgili Bir Ders

“Film çekimleri sırasında güvenlik görevlilerinden biri benim paparazzilere karşı gittikçe daha çok sinirlendiğimi fark etmiş. Yanıma geldi ve şöyle dedi; “Oraya gittiğini ve diyelim ki 40 tane kamera sizi çekerken onlardan birine yumruk attığını düşün.” Bu düşünce benim gerginliğimi ortadan kaldırmaya yetti. Ama günün sonunda, “Bu insanlar buradan gidene kadar çekim yapmıyorum” diyemiyorsunuz. Rolünüzü yapmaya devam etmelisiniz. Bu yüzden kesinlikle herhangi bir Alacakaranlık filminden çok daha zordu.”

Belki röportajları es geçer

“‘Eleştirmenlerin “Yeni Ay”a yaklaşımını beğenmedim. Sadece büyük bir seri film olması bağlamında değerlendirildiğini düşünüyorum. Birşey bu kadar çok abartıldığında, ona karşı ters tepkiler olur. Chriz Weitz’in harika bir yönetmen olduğunu düşünüyorum. Filmden gerçekten keyif aldım. Bu yüzden bu negatif eleştirmenler beni rahatsız ettiler.”

Peki neden bir albüm çıkar mıyorsun?

“Aslında yıl sonunda bir tane yapmak istiyorum. Tüm arkadaşlarım albüm yapıyorlar ve ben bu konuda çok rahatsızım. Ama iki şeyi bir arada yapamam. Jennifer Lopez gibi insanların nasıl hem oyunculuk yapıp, hem de şarkı söylediğini anlamıyorum. Aynen şöyle oluyorum, “Yapamam.” Ama umut ediyorum ki ikisini birlikte yapmak için bir zaman bulacağım.”

Rob'un Parade.com Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Parade.com Röportajı - 2. Bölüm
» Parade.com Röportajı - 1. Bölüm
» Peter Facinelli Röportajı
» Stephenie Meyer in Breaking Down Röportajı
» Robert’ın Atrevida Dergisi Röportajı