Twilight FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ TwiLighTuRK ~

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

stephenie meyer'dan dava konusuna cevap

YazarMesaj
alice*
Gold Üye
Gold Üye
alice*

stephenie meyer'dan dava konusuna cevap Empty
MesajKonu: stephenie meyer'dan dava konusuna cevap   stephenie meyer'dan dava konusuna cevap EmptySalı Mart 23, 2010 9:38 pm

Geçen haftalarda internette dolaşan dedikodulara Stephenie Meyer kendi web sitesi aracılığı ile cevap verdi. İnternette gezen dedikodu şöyleydi;

“Stephenie Meyer’in, 1993 yılında üniversiteye giderken, aynı odayı paylaştığı arkadaşı Alacakaranlık’ın aslında kendi yazdığı bir hikayeden yola çıkılarak yazıldığını iddia etmişti. Söz konusu kişi, şu anda 4 tane çocuğu olduğu için, geçen hafta Alacakaranlık’ın DVD’sini izleyene kadar kitaplarla ilgili hiçbirşey duymamış. Filmi izlerken hikayenin kendi hikayesi olduğunu anlamış, ve bu sebepten Stephenie Meyer’e dava açmış. Kendisine tanık olarak o zamanlar hocaları olan bir profesörü göstermiş, profesör, o zamanlar böyle farklı bir öykünün yazıldığını tasdik etmiş. Bu sebeple Yeni Ay’ın çekimleri de durdurulmuş.”

Stephenie Meyer’in web sitesinde yayınladığı cevabı:

"Hakkımda herhangi bir dava açılmış değil. Kimse bana veya yayıncıma ulaşıp, hakkımda dava açıldığını söylemedi. Hiç Heidi adında bir oda arkadaşım olmadı. Üniversitenin İngilizce Bölümünde Dr. Peter Benton adında bir profesör yok. Hepsinden öte, ben Alacakaranlık’ı yazmaya 6 yıldır sayısız söyleşi ve görüşmede insanlara anlattığım şekilde başladım. Sadece güzel bir rüya gördüm, onu yazdım, yazmaya devam etmek çok eğlenceliydi, bu sebeple bir kitap oluşana kadar yazdım."

"Bu saçma durumla ilgili üzücü taraf, bu hikayede herhangi bir doğruluk olup olmadığını araştırmadan, pek çok yasal haberin çıkarılmış olması. Ve en azından bu gerçeklerden iki tanesi çok, çok kolay bir şekilde kanıtlanacak şeylerdi. Özellikle bir tanesi üniversitedeki profesör. İnternette yapacağınız basit bir araştırma size bu bilgiyi verebilirdi. Ve yayıncım ile yapılacak kısa bir telefon görüşmesi de tüm bu hukuk davası hikayesini açıklardı. (Günler önce gerekli özeni gösteren ve bu dedikoduyu çürüten hayransitelerine şükranlarımı sunuyorum)"

"Sanırım bu hikayeden alınacak ders internette okuduğunuz herşeye inanamazsınız. İnternette her gün sanki 1 Nisan gibi görünür. Bu sebep ile endişelenmeyin, Yeni Ay filminin çekimlerine ara verilmeksizin devam ediliyor. Ve bu açıklayıcı notun sonunda, Yeni Ay filmi çekimlerinin olağanüstü olduğunu eklemek istiyorum. Film o kadar güzel oluyor ki! Chris Weitz çok iyi bir yönetmen. Kristen, Rob ve Taylor kelimelerin ötesinde muhteşemler. Sette onları izlerken, baş döndürücü perpormansları karşısında bir kaç kez nutkum tutuldu. Filmin tamamlanmış halini izlemek için sabırsızlanıyorum!"

stephenie meyer'dan dava konusuna cevap
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Stephenie Meyer
» 5 Soruda Stephenie Meyer ~
» Stephenie Meyer’dan Mektup Var!
» Stephenie Meyer Büyüsü
» Stephenie Morgan Meyer